İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Beşiktaş JK Müzesi


Türkiye’de spor tarihi ve kültürü adına ilk spor müzesi özelliğini taşıyan Beşiktaş JK Müzesi, 11 Aralık 2001 tarihinde İnönü Stadyumu içinde Türkiye’nin ilk özel spor müzesi olarak açılmış olup Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 28 Haziran 2007 tarih ve 112603 sayılı onayı ile tescil edilmiştir. Çağdaş müzecilik perspektifiyle yenilenen müze, Şubat 2017’de ziyarete açıldı. Ülkemizin spor tarihine tanıklık eden Beşiktaş JK, 115 yıllık tarihini günümüz spor kültürüne kaynaklık etmek üzere hazırladığı çağdaş sergileri ile müze koleksiyonunu bilgi nesnesine dönüştürürken, ziyaretçi deneyimini esas alan uygulamaları ile konuklarını dijital dünyada keyifli bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor.

Beşiktaş JK Müzesi, Vodafone Park’ın deniz yönündedir. Müzeye giriş, Tarihi 19 Mayıs kapısından yapılmaktadır. Müzeye ulaşım, toplu taşıma ile veya yürüyerek mümkündür.

Müzeye araçlarıyla gelen ziyaretçiler için ücretli otopark (vale parking) uygulaması mevcuttur. Otopark alanı sınırlıdır. Otopark hizmeti bir saate kadar ücretsizdir.

http://bjk.com.tr/tr/besiktas-jk-muze