İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, Öğrenci Ve Öğretmenlere yönelik işbirliği protokolü imzalandı

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA, ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE YÖNELİK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, öğrenci ve öğretmenlere yönelik eğitim, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetleri içeren bir işbirliği protokolü imzalandı.

Topkapı Sarayı’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'nın yanısıra her iki kurumun yetkilileri ve bir gurup öğretmen ve öğrenci de hazır bulundu.

Protokolün imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile daha önceden beri devam eden işbirliğinin bundan sonra daha yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtti. Ayrıca protokolün Topkapı Sarayı’nda imzalanmasının da özel bir anlam ifade ettiğini aktaran Yılmaz, “Burası aslında tarihin, dünyanın, eğitimin, sanatın kalbi. Tarihte hem eğitimde hem idarede hem de kültür sanatta dünya tarihinde örnek oluşturabilecek bir mecra. Çocukları, kendi tarihî kimliğiyle, kendi kültürel değerleriyle ve donanımıyla ilgili nasıl yetiştirebiliriz sorusuna cevap oluşturacak bir alt yapı hazırlamaya çalışıyoruz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da, çağın ve geleceğin becerileriyle donamış ve bu becerileri insanın faydasına kullanabilen, bilime meraklı kültür ve sanata duyarlı ahlaklı bireyler yetiştirme hedefleri olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

“Çocuklarımızın çok yönlü yetiştirilmesi için kültür ve sanat ortamları çok önemli. Çocuklarımız, eğitimi sadece dört duvar arasındaki okul ortamlarında verildiğini algılamasınlar. Aslında sanatın, kültürün olduğu bu ortamların, kütüphanelerin, kitapların zenginliği içerisinde oluşan ortamlardan daha fazla istifade etsinler, çok yönlü olarak buralardan çok daha fazla yararlansınlar.”

İki il müdürü daha sonra Topkapı Sarayı’nı gezmek üzere "Biz Anadoluyuz" projesi çerçevesinde Şırnak'tan İstanbul'a gelen Şırnak İpekyolu Lisesi öğrencileri ile fotoğraf çektirdi ve Saray içerisinde bulunan III. Ahmet Kütüphanesi’ni öğrencilerle birlikte gezdi.